KONST / Litografier / Färglitografier 14193320
nr 1419 3320
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, PT. Signerad, daterad 75. Färglitografi, bildmått: 20x28cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 20 september 2021
kl 20:12:39
700 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson